Utility Container

Mobile Menu Trigger (container)

Off Canvas Container (Do Not Edit)

Close Button

Site Info Container

Directory

1 2 > showing 1 - 200 of 208 constituents
Russ Abdulla

Russ Abdulla

Admissions Coordinator
Sarah Abdulla

Sarah Abdulla

Campus Minister
Wendy Adam

Wendy Adam

Sailing Club Moderator
Alyssa Ahle

Alyssa Ahle

English Teacher, College Essay Specialist, Online Program Support
Patrick Ahle

Patrick Ahle

Law Magnet Program Director, Law Teacher
Juan Almejo

Juan Almejo

Facilities Specialist
Samuel Alvarez

Samuel Alvarez

Security Officer
Caroline Arrighi, RN

Caroline Arrighi, RN

School Nurse
Cherie Atighetchi

Cherie Atighetchi

French Teacher
Lori Austin

Lori Austin

Spanish Teacher
John Baggerly

John Baggerly

Freshman Football Head Coach, Admissions Coordinator
Kasey Baggerly

Kasey Baggerly

Associate Athletic Director, Director of Athletic Training
Larry Barron

Larry Barron

Ice Hockey Head Coach
Deborah Blyth

Deborah Blyth

Administrative Assistant, Athletics
Michele Bowren

Michele Bowren

Theatre Director
Rachel Brack

Rachel Brack

Advancement Coordinator
Sara Brechbill

Sara Brechbill

Broadcast Journalism Teacher
Jessica Brigulio

Jessica Brigulio

Senior Accountant
Anjelyka Brown

Anjelyka Brown

Physics and Engineering Teacher, Girls Soccer Head Coach
Chyanne Butler

Chyanne Butler

Girls Basketball Head Coach
Miguel Calderon

Miguel Calderon

Security Officer
Lilia Camarena

Lilia Camarena

Spanish Teacher
Betty Cappelletti

Betty Cappelletti

Medical Magnet Program Director, Science Teacher
Nathan Carnnahan

Nathan Carnnahan

Arts Academy Woodwind Coach
Russell Carvalho

Russell Carvalho

Science Teacher
Michael Castellini

Michael Castellini

Boys Wrestling Head Coach
Gerardo Ceja

Gerardo Ceja

Facilities Specialist
Monica Celaya

Monica Celaya

Academic and College Counselor
Atraya Chambers, RN

Atraya Chambers, RN

Nurse Supervisor
Jenifer Cholula

Jenifer Cholula

Facilities Specialist
Kevin Clements

Kevin Clements

Assistant Athletic Director, Aquatics and Compliance, Swimming Head Coach
Drew Clute

Drew Clute

Director of L.A.S., Boys Water Polo Assistant Head Coach
Corey Colapinto

Corey Colapinto

Head Surf Coach and PE Teacher
Heidi Colapinto

Heidi Colapinto

Assistant Director Business Magnet and Head Sand Volleyball Coach
Jordon Colombo

Jordon Colombo

English Teacher
Daniel Cook

Daniel Cook

Law Magnet Teacher
Andrea Coury

Andrea Coury

Math Teacher, Athletics Operations Manager, Volleyball Coach
Jane Crayton

Jane Crayton

Algebra Teacher
Lori Culwell

Lori Culwell

Associate Athletic Director
Rodney Culwell

Rodney Culwell

Lab Support Tech
Sebastian D'Ambrosio

Sebastian D'Ambrosio

Math Teacher
Dana Darling

Dana Darling

Science Department Chair, Physics Teacher
Carol DeBoisblanc

Carol DeBoisblanc

English Teacher
Caleb Degroot

Caleb Degroot

Online Program Moderator
Kelly Dejardin, RN

Kelly Dejardin, RN

School Nurse
Maggie DeLain

Maggie DeLain

Administrative Assistant, Administration
Bridget Desmond

Bridget Desmond

Dean of Students
Shelley Dever

Shelley Dever

Registrar
Madison Devries

Madison Devries

Girls Lacrosse Head Coach
Abel Diaz

Abel Diaz

Facilities Specialist
Louie Dioso

Louie Dioso

Math Teacher, SAT/ACT Testing Coordinator
Terry Drake

Terry Drake

Security Officer
Jennifer Duong

Jennifer Duong

English Teacher
George Dyer

George Dyer

Business Magnet Teacher
Zach Eckert

Zach Eckert

Vice Principal of Student Formation and Leadership
David Enger

David Enger

History and Economics Teacher
Kelli Erspamer

Kelli Erspamer

English Teacher
Thomas Evans

Thomas Evans

PE Teacher, Assistant Football Coach
David Fick

David Fick

Chemistry Teacher
Jason Fields

Jason Fields

Sports Information Director (SID)
Victoria Finelt

Victoria Finelt

Science Lab Technician
Leslie Fischer

Leslie Fischer

Theology Teacher
Teri Fleiss

Teri Fleiss

Administrative Assistant, International Admissions
Catherine Forbush

Catherine Forbush

Piano Teacher
Megan Forster

Megan Forster

English Teacher
Chase Frazier

Chase Frazier

Cross Country Head Coach, Track & Field Head Coach
Tracy Gaitley

Tracy Gaitley

Senior Accountant
Ron Galonsky

Ron Galonsky

Business Magnet Director
Abraham Garcia

Abraham Garcia

Facilities Specialist
Carlos Garcia

Carlos Garcia

Facilities Manager
Adam Guy

Adam Guy

Boys Lacrosse Head Coach
Courtney Harkins

Courtney Harkins

School Therapist, Marriage & Family Therapist
Jennifer Harlow

Jennifer Harlow

Psychology, First Year Seminar, and Health Teacher
Chris Harrington

Chris Harrington

Vice President of Admissions and Marketing
Don Heffern

Don Heffern

Security Officer
Amy Hemphill

Amy Hemphill

English Teacher, Dean of Athletics
Gabe Higerd

Gabe Higerd

Strength and Conditioning / Special Teams Coach
Kyle Higgins

Kyle Higgins

Theatre Technical Advisor
Barby Hirsch

Barby Hirsch

English Teacher
Crystal Holbrook, RN

Crystal Holbrook, RN

School Nurse
Amanda Hudson

Amanda Hudson

Science Teacher
Kerry Hughes

Kerry Hughes

SERP Specialist
Olivia Huie

Olivia Huie

Director of Academic and College Counseling
Jennifer Hurtado

Jennifer Hurtado

Attendance
Phillip Janes

Phillip Janes

ASL Teacher
Randall Justman

Randall Justman

Theology Teacher
Jeff Kahl

Jeff Kahl

Graphic Design and History of Rock & Roll Teacher
Brett Kay

Brett Kay

Assistant Athletic Director (Communications), Baseball Head Coach
Laura Kennedy

Laura Kennedy

History Teacher
Jennifer Kensel

Jennifer Kensel

Stewardship Coordinator
Kyle Kianpour

Kyle Kianpour

Director of Football Operations - External, SERP Specialist
Jan Kilduff

Jan Kilduff

Science Teacher
Tiffany King

Tiffany King

Vice President of Finance
Travis King

Travis King

Guitar/Rock Band Teacher
Erik Kirsch

Erik Kirsch

Director of Boys Soccer / Head Varsity Coach, Boys Soccer Head Coach
Brendan Lank

Brendan Lank

AV Technician
Samuel Lardy

Samuel Lardy

Engineering Magnet Program Director
Joe Latter

Joe Latter

Digital Photography Teacher
Tim Layton

Tim Layton

Boys Volleyball Head Coach, Security Officer
Chris Ledyard

Chris Ledyard

Director of Athletics
Katherine Lee

Katherine Lee

Math Department Chair, Math Teacher
Trinity Lee

Trinity Lee

Math Teacher
Jun Li

Jun Li

Mandarin and English Language Development Teacher
Lisa Licavoli

Lisa Licavoli

Online PE Instructor
Hallie Lorimer

Hallie Lorimer

Administrative Assistant, Admissions
Brett Luch

Brett Luch

Learning & Academic Support Assistant
Jennifer Macnider

Jennifer Macnider

Attendance
Blase Maffia

Blase Maffia

Science Teacher
Ivan Magana

Ivan Magana

IT Specialist
Megan Mahlstedt

Megan Mahlstedt

Spanish Teacher
Sr. Maria Catherine

Sr. Maria Catherine

English Teacher
Sr. Maria Jose

Sr. Maria Jose

Theology Teacher
Sr. Maria Reginald

Sr. Maria Reginald

Math Teacher
Jorge Mascarenhas

Jorge Mascarenhas

Graphic Design Teacher
Andrew Masters

Andrew Masters

Math Teacher
Eileen McKeagney

Eileen McKeagney

English Department Chair, English Teacher
Monica McQueen

Monica McQueen

Fine Arts Department Chair, Arts Magnet Co-Director (Visual Arts), Art Teacher
Stephanie Mena

Stephanie Mena

Security Officer
Claudia Mendez

Claudia Mendez

Spanish Teacher
Orlando Mendoza

Orlando Mendoza

Facilities Specialist
Joe Meyer

Joe Meyer

Director of Football Operations - Logistical
Rich Meyer

Rich Meyer

President
Carol Miller

Carol Miller

Marketing & Communications Manager
Zach Miller

Zach Miller

Human Resources Administrative Specialist
Mary Miraglia

Mary Miraglia

Administrative Assistant to the President, Pep Squad Advisor
Sr. Miriam

Sr. Miriam

Director of Curriculum, Biology Teacher
Ron Misiow

Ron Misiow

AP American Government and World History Teacher
Michael Monette

Michael Monette

Theology Teacher
Damian Morano

Damian Morano

Facilities Specialist
Liz Morrison

Liz Morrison

Collection Manager
Daniel Munoz

Daniel Munoz

AS Testing Center Supervisor, Boys Basketball Assistant Coach
Michele Murphy

Michele Murphy

Academic and College Counselor
Mike Murphy

Mike Murphy

Girls Volleyball Head Coach, Girls Sand Volleyball Assistant Coach
Rafael Navarro

Rafael Navarro

Facilities Specialist
Hayden Nelson

Hayden Nelson

Equipment Manager, Assistant Football Coach
Jenna Nelson

Jenna Nelson

Academic and College Counselor, Head Cheer Coach
Son Nguyen

Son Nguyen

Help Desk & Systems Support Technician
Jeanne Noonan

Jeanne Noonan

Front Receptionist
Sean Norris

Sean Norris

Theology Teacher, Boys Basketball Sophomore Head Coach
Sean Novak

Sean Novak

P.E. Teacher Boys Soccer
Solei Ocegueda

Solei Ocegueda

Admissions Marketing Coordinator
Brian Ong

Brian Ong

House Director, Head Flag Football Coach
Keith Orahood

Keith Orahood

Assistant Tennis Coach
Kirk Orahood

Kirk Orahood

Girls/Boys Tennis Head Coach
Matthew Orloff

Matthew Orloff

History Teacher, Assistant Baseball Coach
Brett Ormsby

Brett Ormsby

Social Studies Teacher, Boys Water Polo Head Coach
Iliana Oseguera

Iliana Oseguera

Staff Accountant
Maurice Othic

Maurice Othic

Director of Campus Security
Vanessa Padilla

Vanessa Padilla

Online Math Teacher
Denise Pascoe

Denise Pascoe

Vice Principal of Academics
Josh Paulsen

Josh Paulsen

Math Teacher
Danielle Perez-DeAnda

Danielle Perez-DeAnda

Athletic Trainer
Sun Powley

Sun Powley

Math Teacher
Melinda Queen

Melinda Queen

Project Manager
Patrick Reidy

Patrick Reidy

Vice President of Mission and Faith
Sr. Rene Noel

Sr. Rene Noel

Theology Teacher
Carrie Renteria

Carrie Renteria

Administrative Assistant, Athletics
Anthony Robby Roberts

Anthony Robby Roberts

Activities Director
Tony Roberts

Tony Roberts

Vice President of School Relations
Kate Rolan

Kate Rolan

Human Resources Operations Specialist
Garrett Roldan

Garrett Roldan

Academic and College Counselor
Nicole Roldan

Nicole Roldan

Administrative Assistant, Academics
Martin Romero

Martin Romero

Security Officer
Zach Roper

Zach Roper

Social Studies Teacher
Sam Rossi

Sam Rossi

Dance Teacher, Head Varsity/JV Song and Dance Coach
Stacey Russo

Stacey Russo

Athletic Trainer
Julian Rymar

Julian Rymar

Woodwind Coach
Lynn Sacks

Lynn Sacks

Payroll Administrator
John Saginaw

John Saginaw

Law Magnet Teacher
Sophia Sandoval-Meyer

Sophia Sandoval-Meyer

School Therapist, Licensed Clinical Social Worker
Victor Santa Cruz

Victor Santa Cruz

Football Head Coach
Regan Savolskis

Regan Savolskis

IT Manager
Brian Schippel

Brian Schippel

Boys Golf Head Coach
Jentry Schippel

Jentry Schippel

Girls Golf Head Coach
Natalie Seidemann

Natalie Seidemann

Girls Water Polo Head Coach, Boys Water Polo Assistant Coach
Zac Sigler

Zac Sigler

Resident Substitute Teacher
Emma Sills

Emma Sills

Accounts Payable Specialist
Bradford Smith

Bradford Smith

Fine Arts Teacher
Shelly Soenen

Shelly Soenen

Director of Development
Katie Stith

Katie Stith

Head Softball Coach
Jasmine Stofko

Jasmine Stofko

Academic and College Counselor
Georgina Stone

Georgina Stone

Science Teacher
Eric Stroupe

Eric Stroupe

Principal
Damon Summers

Damon Summers

Social Studies Department Chair, History Teacher, Assistant Baseball Coach
Jessica Summers

Jessica Summers

American Government, AP Macroeconomics, and Economics Teacher
Tiffany Swann

Tiffany Swann

ASL Teacher
Cora Swanson

Cora Swanson

Human Resources Director
Sarah Swaykus

Sarah Swaykus

Science Teacher
Jeanne Swedo

Jeanne Swedo

Library & Media Services, Advanced Placement Exam Coordinator
Jonathan Telles

Jonathan Telles

English and Humanities Teacher
Josh Thompson

Josh Thompson

Football Coach / Admissions Assistant
Stephen Thompson

Stephen Thompson

English Teacher, Crimson Pride Editor
Phillip Triggs

Phillip Triggs

Asisstant Orchestra Director
Matthew Tuszynski

Matthew Tuszynski

Associate Marriage and Family Therapist, Theology Teacher
Brian Vandrovec

Brian Vandrovec

Resident Substitute Teacher, Assistant Coach Track & Field
Ricky Vichot

Ricky Vichot

Resident Substitute Teacher, Assistant Football Coach
Carlos Villegas

Carlos Villegas

Facilities Specialist
Beth Waterman

Beth Waterman

Science Teacher
Matthew Welch

Matthew Welch

Math Teacher, Esports Coordinator
Anna White

Anna White

Theology Department Chair, Theology Teacher, Sacristan
1 2 > showing 1 - 200 of 208 constituents